Koszule do pracy dla kobiet

koszula

W pracy coraz rzadziej obowiązuje nas określony dress code lub uniform firmowy. W wielu firmach panuje dowolność, która sprzyja kreowaniu swojego własnego stylu w pracy. Można przemycić w ten sposób swoją osobowość wyrażoną w eleganckim albo nieco luźniejszym wydaniu. Koszule pasują do spódnic, są doskonałym wyborem pod marynarki i pasują do większości modeli spodni. Co jest modne w tym sezonie?

koszule do pracy koloroweLuźne koszule

Styl oversize chyba na stałe już zadomowił się na modowej scenie.  Znajdzie się go również w projektach koszul biurowych oraz tych codziennych. Za duże koszule oraz z dopasowaną górą, ale luźnym dołem są obecnie coraz częściej widywane w stylizacjach. Są wygodne i przewiewne. W sam raz na długi dzień w pracy! Wśród propozycji można znaleźć zarówno koszule jedwabne, jak i plisowane.

Kolor i wzory

W pracy najbardziej pożądane będą stonowane kolory. Podstawą są biel, granaty, błękity, czerń oraz ciepłe beże. Dodatki, takie jak torebka, czy apaszka o wyrazistym kolorze uzupełnią taką stylizację. W ten sposób można postawić na klasyczny wygląd z nutką nieprzewidywalności. Innym rozwiązaniem są koszule z delikatnymi wzorami, które same w sobie będą pełniły ozdobną funkcję. Wyraziste wzory lepiej zostawić na wypad na miasto, a do biura postawić na klasyczne paski i delikatne groszki. Decydując się na geometryczne figury i daną fakturę materiału możesz stworzyć niepowtarzalną, przyciągającą oko stylizację.

Transparentność

Koszule transparentne są mało odpowiednie do pracy, jednakże są takie modele koszul, które mają przykładowo małe przeźroczyste elementy. Pod takie ubrania można założyć cielisty top lub taki, który odpowiada kolorowi koszuli. Mimo to, dla tego typu koszul najlepsze są wieczorne wyjścia lub wakacyjne wyjazdy.

Dodatki i kroje

Koszule występują w najróżniejszych formach i krojach. Mogą mieć dodatki w postaci podwijanych rękawów lub rozszerzanego dołu. Asymetria jest jednym z trendów, który jest zauważalny wśród koszul. Jedne modele mogą mieć wydłużany tył, a inne wiązanie z przodu. Bardzo modnym rozwiązaniem tego sezonu są falbany.