Jak wybrać fotel gamingowy?

Miłośnicy gier komputerowych spędzają przed ekranem wiele godzin dziennie. Żeby to popularne hobby nie odbiło się na ich zdrowiu, powinni zadbać o odpowiednie stanowisko do gry – liczy się nie tylko dobrej jakości sprzęt, ale przede wszystkim właściwe krzesło. Najlepszy do gier będzie profesjonalny fotel gamingowy, który zagwarantuje pełną ergonomię w czasie spędzanym przed komputerem.

Krzesło gamingowe – ważny gadżet dla gracza

Zapalony gracz potrafi spędzać przy komputerze bardzo dużo czasu – od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie. Przebywa wtedy w stałej pozycji, często zgarbiony, przyjmując nienaturalne pozy, by odciążyć bolący kręgosłup. W efekcie szybko pojawiają się takie symptomy jak bóle pleców i głowy czy wady postawy.


Jak nie rezygnując z pasji, zadbać o swoje zdrowie? Podstawa to odpowiednio dobrane krzesło gamingowe – to fotel zaprojektowany specjalnie z myślą o graczach, maksymalnie ergonomiczny, wymuszający prawidłową postawę ciała. Fotel zapewnia oparcie dla kręgosłupa i rąk, dba o to, by ciało znajdowało się w wygodnej i bezpiecznej pozycji. Dodatkowo fotele gamingowe zwiększają efektowność gry – kiedy gracz jest bardziej wypoczęty i nie czuje symptomów bólowych, może szybciej i skuteczniej reagować na akcję rozgrywającą się w jego ulubionej grze.

Które krzesło gamingowe kupić?

Sklepy oferują coraz większy wybór foteli dla graczy. Firmy prześcigają się, jeśli chodzi o ich design i wykończenie. Najważniejsze jednak, by krzesło dla gracza spełniało wymagania dotyczące ergonomii. Idealnym miejscem do zakupu jest sklep Multiglob. Ale jaki model wybrać?
Po pierwsze, fotel musi być dopasowany do postury gracza. Konieczna jest regulacja wysokości siedzenia, by w czasie spędzanym przed ekranem kolana zawsze znajdowały się pod kątem 90 stopni. Obowiązkowe są podłokietniki, dzięki którym ręce będą się mniej męczyć, bo będą mieć zapewnione oparcie. Fotel powinien mieć miękkie, przyjemne w dotyku obicie, które pomoże redukować zmęczenie. Istotną rolę pełni również oparcie – warto wybierać krzesła gamingowe z dodatkowym wsparciem w okolicach lędźwi, a pomoże to uniknąć najczęściej dotykających graczy symptomów bólowych z okolic kręgosłupa. Najlepszym wyborem dla gracza będzie fotel na kółkach, który dodatkowo zapewni swobodę ruchu bez konieczności wstawania.