Drukowanie 3D

Ostatnio jesteśmy świadkami bardzo dużej popularności na drukarki 3D, czasami aż łapiemy się za głowę co potrafią one zrobić i stworzyć. Potrafią one stworzyć takie rzeczy jak broń palna czy części ludzkiego ciała, które możemy przeszczepić, Nasa w przyszłości pragnie drukować dzięki nim jedzenie dla astronautów w kosmosie co może się wydawać nie do pomyślenia, ale taka jest właśnie przyszłość. Oczywiście zajmuje to określoną ilość czasu, na co niektórzy właśnie narzekają ale tak właśnie już z nimi jest. Rzeczy wielkości zapalniczki lub pudełka zapałek trwają co najmniej godzinę. Należy pamiętać, że nie działają one jak zwykłe drukarki, które tylko przelewają tusz na kartkę papieru czy kolorowe zdjęcia. Tutaj są drukowane prawdziwe przedmioty, które możemy wziąć do ręki. Wydrukowane rzeczy muszą także być wytrzymałe i to także jest wprost proporcjonalne do czasu drukowania im coś wolniej będzie robione tym będzie bardziej wytrzymałe.

Druk 3D jest bardzo mały jeśli mówimy tutaj o warunkach domowych, ponieważ w różnego rodzaju przemysłach możemy znaleźć maszyny warte kilkaset tysięcy, które drukują o wiele większe przedmioty. Tak w warunkach domowych za normalne pieniądze za dużych przedmiotów nie wydrukujemy, średnio maksymalny rozmiar wydruku do 20x20x20 cm czyli szału nie ma, do tego dochodzi długi czas operacji.

królik z drukarki 3d

Jest on także bardzo drogi, drukarki kosztują zazwyczaj kilkanaście tysięcy złotych, a wsparcie które możemy otrzymać od firmy i pomoc techniczna często znajduje się za granicą czy za oceanem. Bardzo drogie są także materiały, które musimy używać do druku, możemy je albo sprowadzać z USA albo kupować na miejscu.

Drukarki 3D są bardzo wymagające i potrafią sprawić wiele problemów z uwagi na bardzo długi czas drukowania wiele złego może się zdarzyć jak np. wydruk może się odkleić od stołu czy spaść może temperatura co zaprzepaści kompletnie całą pracę i wszystko trzeba będzie robić od nowa.